wynajem busa warszawa

Wynajem busów na wycieczki Warszawa

Zajmujesz się organizacją wycieczek? Potrzebujesz busa z kierowcą do wynajęcia? W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę szukając przewozów autobusowych, czy też busów na wycieczki.

Jak wygląda wynajem busów na wycieczki?

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma znaczenia, czy interesuje Cię wynajem busów na wesele, szukasz busów na wycieczki szkolne, czy organizujesz imprezę w pracy i potrzebujesz pojazdu do przewiezienia pracowników.

Najważniejsze jest określenie wielkości grupy, dla jakiej potrzebujesz pojazdu. Od tego zależy czy interesuje Cię wynajem autokarów, czy też wystarczą Ci busy. W ofercie różnych firm znajdziesz busy 23-osobowe lub 20-osobowe. Oczywiście, jeżeli planujesz mniejszą wycieczkę, to pewnie wystarczą Ci busy 9-osobowe. W przypadku większych grup, które liczą np. 40 osób, masz dwie możliwości. Albo skorzystać z wynajmu autokarów, albo zainwestować np. w 2 busy 20-osobowe.

Nie śpiesz się z wyborem busów

Wiele osób chce mieć za sobą jak najszybciej wybór firmy, która oferuje wynajem busów z kierowcą. Jednak nie powinno podejmować się tej decyzji pochopnie. Co roku na drogi próbuje wyjechać wiele busów, które są w kiepskiej kondycji technicznej. Oczywiście takie pojazdy często docierają do celu bez problemu. Jednak to liczenie na szczęście — a czy chcesz by zdrowie i życie Ciebie i twoich podopiecznych zależało od szczęścia?

Jeżeli nie to upewnij się, że firma, od której wynajmujesz busy, dba o stan techniczny swoich pojazdów. Jeżeli interesuje Cię wynajem busa z kierowcą, to warto również mieć pewność co do doświadczenia zawodowego kierowcy.

Oczywiście w takim przypadku cena za wynajem busa z kierowcą będzie większa, jednak dzięki temu zyskujesz spokój i nie musisz się martwić o bezpieczeństwo podróży.

Warto też szukając firmy wynajmującej busy zwrócić uwagę na klimatyzację, TV, czy też inne udogodnienia. Pozwolą one uczynić dłuższą trasę o wiele przyjemniejszą.

Busy zagranica — wynajem busów na wycieczki do Unii Europejskiej

Jeżeli planujesz dalszą podróż, to również musisz to uwzględnić w organizacji wycieczki. Dłuższa podróż wpływa na to, ile będzie kosztował wynajem busa z kierowcą. Cena oczywiście będzie większa, gdy chcesz jechać za granicę.

Uwzględnij również czas trwania wycieczki. Jeżeli np. podczas trwania wyjazdu będziesz potrzebować dostępu do busa, to z pewnością wpłynie to na koszty wynajmu. Nie każda firma oferująca busy posiada cennik na takie sytuacje. Jednocześnie w takiej sytuacji wystarczy, że zapytasz o indywidualną wycenę, a z pewnością uda Ci się uzyskać informacje o kosztach.

Jeżeli szukasz busów poza Unię Europejską, to również musisz uwzględnić to już na etapie szukania odpowiedniej firmy, bo nie w każdej możliwe będzie wynajęcie busa z kierowcą, który ma paszport.

Zaplanuj trasę z przewoźnikiem

Bez względu na to, czy interesuje Cię przewóz osób za granicą, czy też chcesz podróżować tylko po Polsce, to dobrze jest ustalić trasę z przewoźnikiem. Zwłaszcza jeżeli szukasz busów na wycieczki dla dzieci. W takiej sytuacji częstsze postoje są bardzo ważne.  Przystanki mają znaczenie również dla kierowcy — w dłuższych trasach może być konieczne zatankowanie auta po drodze, a wtedy dobrze jest zsynchronizować przystanek dla grupy z tankowaniem.