Wynajem busów Warszawa — poradnik

Interesuje Cię wynajem busów? Organizujesz ślub, wycieczkę szkolną, albo imprezę pracowniczą i potrzebujesz busów? W tym artykule zwrócimy uwagę na kilka aspektów, o których musisz pamiętać, wynajmując busy. Dowiesz się m.in. co wpływa na to, ile kosztuje wynajem busów.

Wynajem busów — tanio i dobrze

Większość osób, zwłaszcza tych, które nie mają dużego doświadczenia w wynajmowaniu busów szukają najtańszych ofert. Przyciągają ich hasła takie jak „busy tanio”. Jednak zanim skorzystasz z „taniego wynajmu busów” zwróć uwagę na dwie kwestie:

  • Czy aby na pewno wynajem busów, który planujesz wybrać jest tani.
  • Jakiej “jakości” są usługi oferowane przez firmę, którą planujesz wybrać.

Pierwsza kwestia jest istotna. Każdy może napisać slogan reklamowy „wynajem busów tanio” i jednocześnie oferować bardzo drogie usługi. Dlatego, zanim skusisz się na daną ofertę, upewnij się, że aby na pewno jest ona tania.

Druga kwestia to jakość usług — każdego roku można usłyszeć tragiczne raporty o kondycji niektórych autokarów. Podobna sytuacja jest z busami. Dlatego też upewnij się, że firma, która wynajmuje np. busy na wycieczki oferuje pojazdy w dobrym stanie technicznym.

Wielkość przewożonej grupy

Dostępne są busy 9-osobowe, busy 20-osobowe, a nawet busy 23-osobowe. To jak duży bus wybrać zależy od tego, jak dużą grupę planujesz przewieźć. Oczywiście w przeliczeniu na koszt przewożonej osoby najbardziej opłaca się wynajem busów 23-osobowych. Warto to uwzględnić i np. podczas organizacji ślubu wcześniej zaproponować gościom skorzystanie z busu.

Długość trasy i miejsce docelowe

Duży wpływ na to ile kosztuje wynajem busa z kierowcą jest to, w jak długą trasę planujesz się wybrać. Każda firma oferująca busy posiada z pewnością cennik. Inna będzie cena za wynajem busa z kierowcą, który ma jednego wieczoru przewieźć pracowników np. we wskazane miejsce, a inna będzie cena, gdy interesuje Cię wynajem busów za granicę i chcesz zorganizować np. wyjazd integracyjny dla pracowników.

Musisz to wiedzieć również wcześniej, ponieważ nie wszystkie firmy wynajmują np. busy do krajów Unii Europejskiej. Dlatego jest to ważna informacja na etapie poszukiwań usługodawcy.

Busy VIP kontra zwykłe

W niektórych miejscach można spotkać ofertę busów VIP. Tutaj znowu warto zachować ostrożność podobnie jak w przypadku sloganów „wynajem busów tanio”. Co dokładnie firma rozumie przez busy VIP?

Dla niektórych właścicieli zadbane i czyste auta z zewnątrz, jak i w środku mogą kwalifikować się jako busy VIP. Natomiast dla niektórych firm jest to standardem. Prawda jest taka, że jeżeli interesują Cię luksusowe warunki podróżowania, to warto zainteresować się wynajmem limuzyn. Zwłaszcza jeżeli szukałeś np. 9-osobowego busa, to zamiast niego możesz poszukać 8 osobowej limuzyny.